בניית אתרים באינטרנט לעסקים

בניית אתרים באינטרנט

השילוב בין מראה לפרקטיות

בניית אתרי אינטרנט היא תהליך לא קצר שמתייחס לאלמנטים רבים. מי שמעוניין להקים אתר אינטרנט יודע כי לא משנה עד כמה יפה ומרשים יהיה האתר, הרי שללא מספר רב של גולשים שיבקרו בו מדי יום, ויבצעו את הפעולות הנדרשות מהם, לאתר לא יהיה כלל זכות קיום. בניית אתרי אינטרנט הינה מהלך כולל שאמור לספק אתר מושך, פעיל בצורה חלקה, וכמובן גם כזה שמנועי החיפוש ימצאו אותו ו"יזרימו" לו גולשים.

לאחר החלטה על הנושא העיקרי של האתר יש צורך ליצור מראה מזמין ומרשים, שימשוך את עינו של הגולש ולא יגרום לו לחשוב כי לפניו אתר בשיטת "תפסת מרובה לא תפסת". יש אתרים שונים שמעוניינים להכיל פרטים רבים, אך אינם עושים זאת בעזרת פיזור חכם אלא מרכזים כמעט הכול בדף הבית. כך קורה שגולשים רבים נרתעים ועוברים לאתר אחר. בניית אתרי אינטרנט עוסקת גם בבחירת שירותי אחסון איכותיים לאתר בכדי שזה יעמוד בכל עומס תעבורה. בנוסף, בעזרת מערכת ניהול תוכן ידידותית יוכל בעל האתר להפעילו ולעדכנו בקלות.

לא לשכוח את מנועי החיפוש

כחלק מעבודה נכונה של בניית אתרי אינטרנט יש התייחסות מיוחדת למנועי החיפוש, ובעיקר לזה של גוגל. כבר בשלבים הראשונים של הבנייה ניתן לשלב אלמנטים חשובים שיסייעו למנועי החיפוש לאנדקס את האתר ובכך לתרום לזיהויו ולהגברת הנגישות אליו. זו היא נקודה חשובה, שמי שמספק שירותים של בניית אתרי אינטרנט יודע אותה והוא דואג להסביר ללקוחותיו את העובדה שחייבים להתאים את קוד האתר לדרישות השונות של מנועי החיפוש.

מאחר ואתר אינטרנט תלוי כמעט לגמרי במנועי החיפוש, הרי שתכנון האתר בצורה כזו שבעתיד יהיה ניתן להוסיף לו תכנים בדפים ייעודיים, יוביל לקידום קל יותר שלו בעתיד. בניית אתרי אינטרנט מתייחסת גם לגודל האתר שנבנה ולשירותים שהוא אמור לספק, וזאת בכדי לרכוש שטח אחסון שיתאים לתעבורה הצפויה (ובנוסף יוכל גם להתרחב בהתאם להתפתחותו של האתר). בסיס נכון לאתר יקל מאוד גם על תחזוקה חודשית שלה הוא נדרש, בין אם מדובר בטיפולים טכניים ובין אם מדובר בהוספת תכנים למטרת קידום אתרים.

מעקב קבוע ואיכותי

אתר אינטרנט הוא דבר דינאמי ולכן בניית אתרי אינטרנט בצורה מקצועית תהיה כזאת שתעניק לבעליו את כל הכלים לעקוב אחרי פעילות האתר בכל נקודת זמן שבה הוא ירצה לעשות זאת. ללא בקרה על ביצועי האתר, לא יוכל בעליו להחליט לגבי המשך צעדיו או לגבי פעולות חשובות שיכולות לקדם אותו יותר. אם כבר ציינו שהיסוד של בניית אתרי אינטרנט קשור למנועי החיפוש, אז חשוב לדעת שמנועי חיפוש עובדים על זיהוי הרגלי גלישה.

כך הם יכולים ליצור אלגוריתמים שיעלו את תוצאות החיפוש הרלוונטיות ביחס להרגלי הגלישה והחיפוש של הגולשים. לכן, בניית אתרי אינטרנט בצורה המאפשרת בדיקה ומדידה של בעלי האתר, ביחס לכמות הכניסות, ביחס לאילו דפים נצפו יותר ואלו פחות, ובמיוחד בכל הקשור לזיהוי דרכי הגישה ולאיתור מילות החיפוש שבעזרתם הגיעו הגולשים לאתר, תתרום רבות להחלטות חשובות שיובילו לשינויים מתבקשים, בתכני ו/או בעיצוב  האתר למשל, בכדי שהאתר יפיק תוצאות טובות יותר ויעלה על דרך המלך.

השארת תגובה